В субботу ты можешь

Работа школьнай бібліятэкі

развернуть

Работа школьнай бібліятэкі

ў шосты школьны дзень 

2021/2022 навуальнага года.

 

№ п.п

Дата

Назва мерапрыемства

Катэгорыя чытачоў

Адказны

1.

04.09

Гульня па ПДР  “Ведай! Помні! Захоўвай!»

2-11

Камароўская А.І.

3.

11.09

Абслугоўванне на абанеменце

2-11

Камароўская А.І.

2.

18.09

Работа у кнігасховішчы

актыў

Камароўская А.І.

4.

25.09

Рэкамендацыйныя гутаркі на абанеменце

2-11

Камароўская А.І.

5.

02.10

Кніжная выстава “Вучы другіх і сам навучышся”

(да Дня настаўніка)

10-11

Камароўская А.І.

6.

09.10

“Незабыўны вобраз мілы” – выстава  і падборка матэрыялаў да Тыдня Маці

Чытачы бібліятэк

Камароўская А.І.

7.

16.10

Пасяджэнне актыву бібліятэкі

актыў

Камароўская А.І.

8.

23.10

Рэкамендацыйныя гутаркі на абанеменце

7-8

Камароўская А.І.

9.

30.10

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў  

2-4

Камароўская А.І.

10.

06.11

Выстава “Юбілей пісьменніка- свята для чытача” (да  200-годдзя  Ф.Дастаеўскага, рускага пісьменніка)

9-11

Камароўская А.І.

11.

13.11

 Экалагічны час “па старонках Чырвонай кнігі.

актыў

Камароўская А.І.

12.

20.11

 Рэкамендацыйныя гутаркі на абанеменце

2-11

Камароўская А.І.

13.

27.11

“У будучае з трывогай і надзеяй.. ” Агляд літаратуры для старшакласнікаў

8-11

Камароўская А.І.

14.

04.12

Абслугоўванне на абанеменце

2-11

Камароўская А.І.

15.

11.12

Інтэрактыўная віктарынаІ зорка гарыць, і не вяне вянок...” (да  130-годдзя з дня нараджэння Максіма Багдановіча, беларускага пісьменніка).

9-11

Камароўская А.І.

16.

18.12

Бібліятэчны час “Бяспечныя канікулы”

2-3

Камароўская А.І.

17.

08.01

Урок духоўнасці «Праваслаўныя святыні»

4-5

Камароўская А.І

18.

15.01

Пасяджэнне актыву бібліятэкі

актыў

 

19.

22.01

“Майстар нацыянальнай прозы” - выстава, прысвечаная 125-годдзю з дня нараджэння В. Катаева, рускага пісьменніка

6-7

Камароўская А.І

20.

29.01

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў.

3

Камароўская А.І

21.

05.02

Літературны партрэт “Я сын сваёй зямлі”, прысвечаны 85-годдзю з дня нараджэння Міхася Стральцова, беларускага савецкага пісьменніка.

10-11

 

Камароўская А.І

23.

12.02

Рэкамендацыйныя гутаркі на абанеменце

2-11

Камароўская А.І

24.

19.02

Нам Радзіму завешчана берагчы» - гутарка па кніжнай выставе, прысвечанай Дню абаронцаў Айчыны і Ўзброеных сіл Рэспублікі Беларусь.

 

5-6

Камароўская А.І

25.

26.02

Выстава-партрэт, прысвечаная 115-годдзю з дня нараджэння Агніі Барто, майстра паэзіі для дзяцей. Гучныя чытанні.

2-3

Камароўская А.І

26.

05.03

“Наймілейшым і каханым” - гутарка, прысвечаная Міжнароднаму жаночаму дню.

8-10

 

Камароўская А.І

27.

12.03

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў.

7

Камароўская А.І

28.

19.03

Абслугоўванне на абанеменце

2-11

Камароўская А.І

29.

26.03

Выстава “Юбілей пісьменніка – свята для чытача” (да 140-годдзя з дня нараджэння К. Чукоўскага, рускага пісьменніка).Гучныя чытанні

2-4

 

Камароўская А.І

30.

02.04

Інтэрактыўная выстава “По ступеньках правіл здаровага харчавання”, прысвечаная Сусветнаму Дню здароўя.

5-6

Камароўская А.І

31.

09.04

 Выстава-развага Выбіраеш прафесію – выбіраеш лёс”.

2-3

Камароўская А.І

32.

16.04

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў

6

Камароўская А.І

33.

23.04

Рэкамендацыйныя гутаркі на абанеменце

7-8

Камароўская А.І

34.

30.04

Выстава, прысвечаная 120-годдзю з дня нараджэння В.Асеевай, рускай пісьменніцы. Гучныя чытанні.

 

4

 

Камароўская А.І

35.

07.05

У той дзень, калі закончылася вайна” – агляд матэрыялаў  (да Дня Перамогі).

5-6

 

Камароўская А.І

36.

14.05

 Рэкамендацыйныя гутаркі на абанеменце

10-11

Камароўская А.І

37.

21.05

Кніжкіна бальніца запрашае лекараў

5

Камароўская А.І

38.

28.05

 

“Чытаем ўлетку ”  агляд твораў, рэкамендаваных для чытання ўлетку

1-4

 

 

свернуть

Спортивные мероприятия в шестой школьный день

развернуть

 

  

ПЛАН

фізкультурна-аздараўленчых і спартыўна- масавых мерапрыемстваў

ДУА “Доўгаўская сярэдняя школа Салігорскага раёна”

на 2021/2022 навучальны год

 

 

Мерапрыемствы

Клас

Дата

 1

 

 

 

 

2

Дзень здароўя , спорту і турызму

 Школьны турысцкі злёт па станцыям

4-9 кл.

04.09

 

3

Удзел ў раённай турысцкай гульні па станцыям

 4 -7 кл.

11.09

4

Турнір па міні - футболу

5-11кл

 

18.09

5

 Легкаатычны крос “ Восень наступіла”

2-11 кл.

 

25.09

 

6

Спаборніцтвы па шахматам

5-11 кл.

02.10

 7

Дзень здароўя , спорту і турызму

Спартландыя “ На старт выклікаюцца  ўсе”

 

2-11кл.

 

09.10

 8

Шашачны турнір

Спаборніцтвы па настольнаму  тэнісу

2-4 кл.

5-11 Кл.

 

16.10

9

Рухомыя гульни “ Самы хуткі , лоўкі, умелы “

Шашачны турнір

2-4  кл.

5-11кл

 

23.10

10

Асабістыя спаборніцтвы па настольнаму тэнісу

Спаборніцтвы па міні-футболу

 

2-4  кл.

5-11кл.

30.11

11

Спарландыя

2-4 кл.

06 .11

12

Дзень здароўя , спорту і турызму

Дзень футбаліста

 Спаборніцтвы  “Імклівы мяч”

2-11 кл.

 

13.11

13

Спаборніцтвы па піянерболу

Спаборніцтвы па тэхніцы пешага турызму

 

5-7 кл

8-9 кл.

 

20 .11

14

Спаборніцтвы па валейболу

Спаборніцтвы па піянерболу

 

8-11 кл.

2-4  кл.

 

27.11

 

15

Спаборніцтвы па настольнаму тэнісу

Спаборніцтвы па зімняму мнагаборству дапрызыўнай моладзі

 

5-11 кл

9-11кл

 

04.12

16

Дзень здароўя , спорту і турызму

Дзень гімнаста

2-11 кл.

 

11.12

17

Спаборніцтвы “ Залатая скакалка”

 

2-11  кл

18.12

18

Гульні і забавы “ Зімушка зіма”

 

2-11 кл.

08 .01

19

Хакейны турнір

Катанне на каньках

 

7-11кл.

2-6 кл..

15.01

20

Дзень здароўя , спорту і турызму

Дзень лыжніка

Спаборніцтвы па лыжным гонкам “Лыжня клікае”

 

2-11кл.

 

22.01

21

Спаборніцтвы “ Снежны снайпер”.

Рухомыя гульні і эстафеты на каньках.

 

8-11 кл.

 

29.01

22

 Зімняе мнагаборства “Здароўе”.

5-11 кл.

 

05.02

23

 Дзень здароўя , спорту і турызму

Дзень зімніх відай спорту

5-11 кл.

2-11кл.

12. 02

24

Спаборніцтвы “ А ну-ка хлопцы”

8-11 кл.

 

19. 02

25

Спартыўныя эстафеты

Спаборніцтвы па баскетболу

 

2-4 кл.

5-11 кл.

 

26.02

 

26

Спаборніцтвы па міні - футболу

Спаборніцтвы па вязцы турысцкіх вузлоў

2 – 4 кл.

5 – 11 кл.

05.03

27

Дзень здароўя.

Дзень баскетбаліста

 -спаборніцтвы па скачках з месца, праз сакакалку;

-спаборніцтвы па баскетболу

Рухомыя гульні  і эстафеты

2-11 кл.

12.03

28

Рухомыя гульні  і эстафеты

Спартыўныя гульні

2-4 кл.

5-11 кл.

19.03

 

29

 Спаборніцтвы па велатурызму

 

5-9 кл

 

26.03

30

Летняе мнагаборства “Здароўе”

 

5-11  кл.

02.04

31

Турнір па міні - футболу

5-7 кл.

09.04

32

 Спаборніцтвы па валейболу “ Мяч над сеткай”

8-11 кл.

16 .04

33

Дзень здароўя.

 Вясеннія школьныя малыя Алімпійскія гульні.

 

 2 – 11 кл.

23. 04

34

Спаборництвы па спартыўнаму арыянтаванню

 5-9 кл.

30. 04

35

  Дзень здароўя.

 Школьны турысцкі злёт

 

5-10 кл.

07. 05

36

 Спаборніцтвы па міні -  футболу  

 

5-7 кл. кл.

 

14.05

37

 Спартыўнае свята “ Ура ! Ў госці да нас прыйшла гульня”

Рухомыя гульні , эстафеты.

 

2-11кл.

21.05

38

Паходы выхаднога  дня

 

2-11 кл.

28.05

 

            

свернуть